Bilgisayar Tesisleri


PC/Mac Shop

Etam'dan Haberler

Yeni Makinalar Devrede
Etam 2004 yılında Avusturya'dan teşvik ile ithal ettiği 630 mm kurutmalı rotasyon(web offset) makinasını saatte 30 bin baskı kapasitesi ile hizmete almıştır.
16 sayfa ve 2x8 sayfa tutkallı çevrek kırım formaların üretimini tek kademede gerçekleştirirken sistemde, tabloid, çeyrek kırım ve çift paralel katlamalı ürün çıkışında verebilmektedir.
Bu makinaların devreye girmesiyle kurutmalı rotasyonda kapasitesi artan Etam, 35 gramdan 110 grama kadar her türlü kağıda baskı yaparak, insert ve dergi portföyünü genişletmiştir.
Etam hızlı ve kaliteli baskılarıyla Anadolu ve İstanbul pazarına her geçen gün daha fazla hizmet vermektedir.
Yeni Tel Dikiş
Etam insert ve dergi piyasasında artan tel dikiş için üç adet Müller Martini dikiş sistemini devreye almıştır.
4-6-8 harman istasyonlu olarak kurulan sistemler tabloid boy formaları 6-8 bin saat hızında dikebilmekte ürünü kesilmiş olarak pakete hazır verebilmektedir. Daha önceki 2 tel dikiş sistemine ek olarak alınan bu sistemle Etam toplam 5 tel dikiş sistemiyle bu alanda kapasitesi en yüksek matbaalar arasında yer almıştır.
Etam 32 Sayfa Makine Aldı
Etam Ekim ayında yeni aldığı 32 sayfalık kurutmalı rotasyon makinasını yeni fabrikasına taşımıştır. + baskı üniteli 630 mm kesime sahip kurutmalı rotasyon sistemi (Harris 850 B) kurma aşamaları devam etmektedir.
Yılbaşından önce devreye alınacak olan bu sistem 8-16 ve 32 sayfa baskıları tabloid, çeyrek kırım ve çift paralel kırımlı olarak verebilmektedir.
8-16 ve 32 sayfa çeyrek kırımlı verebilen sistem insert ve dergi baskılarında daha pratik üretimin gerçekleşmesini amaçlamaktadır.
Yüksek tirajlı baskıları daha kolay ve kaliteli olmayı hedefleyen bu sistemle Etam müşterilerine daha hızlı ürün teslim etmeyi hedeflemektedir.